מסעותי בארץ "סייד מאונט"


תצורת ציוד ישנה שמקורה בצוללי מערות אנגלים צוברת פופולריות בשנים האחרונות. SM היא שיטה בה מיכלי הצלילה נישאים בצידי הגוף במקום על גב הצולל. היתרון הבולט של השיטה הוא היכולת לעבור במעברים צרים, כאלו שהיו מחייבים הסרת מיכלים הנישאים על רתמת גב סטנדרטית. חסרונותיה הבולטים של שיטת ה SM הם העדר סטנדרטיזציה הן בציוד והן בטכניקת תפעולו והחזרה לשיטת ה Double Indipendent שנדמה היה (לרושם שורות אלו לפחות) כי חלפה מהעולם.


כחובב כאוס מושבע, העדר הסטנדרטיזציה, הויכוחים והמריבות שהוא מייצר דווקא קסמו לי מייד. עניין Double Indipendent ומשחקי הנשימה שהם מכתיבים פחות, אז לקחנו את שולה 3 והלכנו לברר.


אחד מחסידי השיטה,זאב שוסטר (WolfY) שאף תכנן ומייצר מערכת העונה לשם Freedom Side Mount . עמוסי תהיות פגשנו שלומי ואנוכי את זאב וה Freedom לסדרת צלילות בצפון.


זאב הגיע עם שלוש ערכות מלאות שהכילו רתמת רצועות, מאזן המתחבר לרתמה באמצעות לולאות באנג'י חבקים ייעודיים למיכלים ושני ווסתים. האחד על צינור ארוך והשני מחובר לצינור סטנדרטי ומתהדר בברך 90 מעלות ושרוך צואר. (עוד על תצורת הציוד בכתבת המשך) 30 דקות הסבר וירדנו למים. כבר בצלילה הראשונה התברר שהמערכת מצטלמת מצויין במיוחד כשהים צלול. (והוא היה הכי צלול שים יודע להיות) בכל מקרה, ה Freedom עם שני מיכלי CF80 התגלתה כנוחה במהלך הצלילה ולתשומת צוללים בעלי מוגבלויות פיזיות או סתם פדלאות (כמוני) היא גם נוחה לשינוע אל קו המים וממנו.


עוד על תצורת ה SM במאגר המידע ובפוסט השני בסדרה :מסעותי בארץ ״סייד מאונט״ 1.02״


מחבר דן אשכנזי

כל הזכויות שמורות ל Advanced Diving HQ

www.divinghq.info

#smdiving #freedom #wolfy #cf80

פוסטים פופולריים